X
Animanie

Letní animační soustředění Animánie 2020

Formou celo-týdenního tábora

Termín: 17. – 23. Srpna
Místo konání: Chata na samotě u Hojsovy Stráže viz. https://sokolvalcha.cz/chata/
Kapacita: 32 míst
Cena: 4500,-

Týdenní animační soustředění v krásné přírodě šumavských lesů. Účastníci se pohrouží do tajů animovaného filmu a vyzkouší si jeho výrobu od nápadu až k projekci. Soustředění je vhodné pro zkušené i nezkušené filmové tvůrce.
Nabízíme společný týden v dobré partě lidí se společným zájmem o film, zkušenost s výrobou animovaného filmu pod profesionálním vedením našich lektorů a s profesionálním vybavením. Pro inspiraci a při natáčení budou výhodou krásy zdejších přírodních scenérií. Večery věnujeme hraním společných zábavných her a projekcím filmů v kině pod širým nebem. Zázemí vytvoří dobře vybavená šumavská chalupa na samotě.
Celé soustředění bude v neděli zakončeno společným promítáním výsledných filmů pro účastníky, jejich rodiče, známé a kamarády přímo na místě v improvizovaném kině.

Co pravděpodobně zažijete:
Natáčení vlastního animovaného filmu
Netradiční způsoby filmování – noční animace, ranní časosběrné proměny krajiny a další
Slavnostní zakončení – projekce vašich filmů pro všechny rodiče, známé a kamarády
Pobyt na čerstvém vzduchu v krásné přírodě a procházky po okolí
Pozorování nových světů na nebi plném hvězd
Spoustu zábavných her a společných aktivit
Večerní přírodní letní kino
Skvělé domácí jídlo z rukou naší kuchařky

více informací na voracek@animanie.cz

Závazná přihláška LAS 2020CELOROČNÍ NABÍDKA WORKSHOPŮ

Nabízíme jednodenní i vícedenní workshopy pro knihovny, obecní úřady, firmy, školy, neziskové organizace i jednotlivce. Jednotlivé dílny přizpůsobíme vašim tématům i požadavkům.

Místo konání: dle dohody
Cena: dle počtu účastníků a rozsahu dílny
Rezervace a další informace:
voracek@animanie.cz

Animace

Lektor: Martina Voráčková

Zahrada (na motivy knihy Jiřího Trnky Zahrada) Animační dílna pro děti nebo pro rodiny s dětmi. Technika stop-motion, plastelínová animace, 2 – 4 hod. Na základě kouzelného příběhu o dobrodružství pěti kluků a dalších obyvatelů tajemné zahrady za zdí oživíme a rozpohybujeme vše, co si jen dokážete představit. Kamenný trpaslík ožije a promluví, sloni vzlétnou a i rostliny prozradí své příběhy.

Cirkus (inspirace animovaným filmem Jiřího Trnky Cirkus) Animační dílna pro děti nebo pro rodiny s dětmi. Technika stop-motion, kreslená plošková animace, 2 – 4 hod. Vymyslete nové cirkusové číslo do cirkusu svých snů, kde nemožné je možné. Akrobati, hadí ženy, kouzelníci, klauni, žongléři, krotitelé zvěře i zvířátka samotná dokážou vše, co si budete přát. Založte svůj malý rodinný cirkus, natočte o něm svůj malý animovaný film.

Od scénáře k animaci

(dvoudenní / 6-8 hod. denně)

Lektor: Martina Voráčková

První den: jak se píše scénář, práce s konkrétním literárním dílem české nebo světové literatury, výstupem je scénář podle stanoveného námětu či zpracování vlastního nápadu.
Druhý den: zpracování připraveného scénáře do krátkého animovaného filmu, různé druhy animace a základy filmového střihu.

Postprodukce

Lektor: Jan Příhoda

Naučí vás základům, které potřebujete znát při střihu videa. Pochopíte princip ovládání střihových programů, naučíte se základní technické úpravy a triky, video doplníte hudbou i ruchy. Získáte základní přehled o střihové skladbě, která vašim filmům dodá šťávu. Zorientujete se v exportech a výstupech pro různá média.