X
X
Antihero Antihero Antihero Antihero Antihero Antihero Antihero Antihero Animanie
Tisková zpráva 11. ročníku Festivalu Animánie s výsledky mezinárodní soutěže
11. ročník Festivalu Animánie se uskuteční 17.11. – 21.11. 2016 v kulturním centru Moving Station v Plzni.
Téma letošního ročníku je
HRDINA MÉHO DĚTSTVÍ.
Již tradičně soutěžíme ve třech věkových kategoriích: MINI (do 13let), MIDI (14 – 18let) a MAXI (19 – 26let)
a technikách: Stop Motion animace, počítačová 2D a 3D animace, jiné audiovizuální dílo a animovaný film na vyhlášené téma.
PŘEDSTAVUJEME POROTU:

Tomáš Danay

porotce_Danay

Absolvent Soukromé střední školy animovaného filmu a absolvent oboru animované tvorby na Filmové a televizní fakultě VŠMU v Bratislavě.
Jeho magisterský film Pan Mrkev (2013) získal několi významných ocenění (na festivalu Áčko Cenu za nejlepší animovaný film, 2.místo na MFF v Tel Avive, Izrael) a Tvůrčí prémii v národní soutěži IGRIC 2014. V současnosti se živí jako freelancer a pracuje na mnohých slovenských a zahraničních reklamních spotech a animacích. Pracuje také na vývoji svého nového animovaného filmu. Od roku 2008 spolupracuje na tvůrčích dílnách animace v BIBANE se zahraničními tvůrci a spolu s Janou Juránkovou jsou vedoucími tvořivých dílen také na festivalu Bienále animace Bratislava -BAB a od roku 2013 i pravidelné tvořivé dílny Ateliér BAB.

 

Michal Kubíček

porotce-Kubíček

Vystudoval umělecké kovářství v Turnově a animaci na VOŠF Zlín. Věnuje se převážně loutkové animaci, výrobě loutek a dekorací, vytváření autorských filmů a divadelní scénografii. Rád chodí na ryby a na výlety po české krajině.

 

František Topinka

porota_topinka

milovník pruhovaného světa, plnovousů, skautingu a klasické animace.
V současné době působí jako učitel výtvarné výchovy na jednom pražském gymnáziu. V rámci posádky Areoškoly se věnuje nejen dílnám animace pro všechny věkové kategorie, ale i dalším edukačním programům spojených s F/AV výchovou. O rozvoj edukačních programů se stará i ve Studiu Scala při Univerzitním kině Scala v Brně. S animovaným světem seznamuje děti druhým rokem na základní umělecké škole v Šáreckém údolí.

 

Seznam filmů přijatých do letošní soutěžní sekce

Soutezni bloky Animanie 2016 kompletní program

 Animanie_propozice_festival_2016_CZ

Sledujte také náš web a Facebookový profil.