X
X
Animanie

VÝSLEDKY SOUTĚŽE FESTIVAL ANIMÁNIE 2017


 

PŘEDSTAVUJEME POROTU 12. ročníku Festivalu Animánie

Kristina Dufková

dufkova

Režisérka, výtvarnice, animátorka. Absolvovala animaci na Filmové škole v Písku a poté na pražské FAMU. Za své animované filmy získala řadu ocenění. Film Ze života matek (2005) byl oceněn první cenou na London International Animation Festival (LIAF 2006). Usnula jsem (2009) se stal nejlepším českým animovaným filmem na Anifestu 2009 v Třeboni. V roce 2011 se režijně podílela na filmu Fimfárum 3 (Jak obři na Šumavě vyhynuli). V roce 2016 dokončila krátký kreslený film o logopedii s názvem Neříkej mi panda, jmenuji se Fanda, natočila pro Českou Televizi loutkový večerníček Povídání o mamince a tatínkovi a věnuje se přípravě celovečerního loutkového filmu Život k sežrání. Vedle práce na animovaných filmech ilustruje, kreslí, maluje, píše, stará se o děti a umí řídit loď.

Roberto Paganelli

paganelli

Roberto Paganelli se narodil roku 1968 v italské Boloni a v roce 1994 úspěšně absolvoval na boloňské univerzitě obor Umění, hudba a múzické umění (DAMS) závěrečnou prací na téma dokumentární kinematografie. Od roku 1996 vytváří a realizuje vzdělávací kurzy v oblasti filmu, zabývá se produkcí a distribucí filmů a pořádá akce zaměřené na filmovou kulturu.

V roce 2006 založil sdružení OTTOmani, které organizuje workshopy a vzdělávací programy týkající se animovaného filmu, distribucí a produkcí italských krátkých animovaných snímků. Od roku 2010 spolupracuje také na vytváření a vydávání “Animazioni” – kolekci současných italských krátkých animovaných filmů, která se brzy dočká svého 5. dílu. Spolu s dalšími tvůrci ze sdružení OTTOmani vytvořil Roberto Paganelli již více než 150 krátkých filmů na workshopech v Itálii, Slovinsku, Chorvatsku, Kosovu, Německu, Francii, Polsku, Rusku či Rakousku.

Paulina Zacharek

zacharek

Paulina Zacharek je magistrou oboru Dějiny umění a absolventkou postgraduálního kurátorského studia na Jagellonské univerzitě v polském Krakově. Mezi léty 2010 a 2015 byla manažerkou Muzea animace Se-ma-for, dále je také zakladatelkou a koordinátorkou mnoha projektů na téma filmové vědy (např. “Animace – Svět nekonečných možností”, „Se-ma-for Film Festival NA TURNÉ“, „Oko a Ucho”) a vzdělávacích aktivit Se-ma-for European/Asian Express 2011 a Junior Se-ma-for Film Festival.

V současné době je spolumajitelkou, vedoucí filmové distribuce a filmové výchovy v organizaci Momakin, kde se zabývá přípravou a koordinací animačních workshopů pro děti i dospělé a vzdělávacími aktivitami pro profesionály. Spoluorganizuje také mezinárodní festival animovaných filmů AnimaArt v Lodži, kde mimojiné tvoří program pro oblast vzdělávání.


12. ročník Festivalu Animánie se uskuteční 16.11. – 19.11. 2017 v kulturním centru Moving Station v Plzni.
Téma letošního ročníku je SEN.
Již tradičně soutěžíme v těchto věkových kategoriích: MINI (do 13let), MIDI (14 – 18let) a MAXI (19 – 26let).

 Seznam filmů přijatých do soutěže Festival Animánie 2017_ kategorie MINI

Seznam filmů přijatých do soutěže Festival Animánie 2017_ kategorie MIDI

Seznam filmů přijatých do soutěže Festival Animánie 2017_ kategorie MAXI

Propozice k soutěži stáhnete zde:

CZ_propozice_Animanie_2017

V případě přijetí filmu do soutěže mají soutěžící a jejich doprovod zajištěné ubytování zdarma. Konkrétní podmínky ubytování domluvíte s naším guest service, který Vás bude kontaktovat.

Sledujte také náš web a Facebookový profil.